• banner
  • banner
  • banner

Przeprowadzka: jak przygotować | przeprowadzki: wynajęcie firmy

przygotowanie przeprowadzki

Jest taki czas w życiu, kiedy potrzeba nam zmiany. Często wiąże się z tą potrzebą chęć lub konieczność zmiany także otoczenia, co równoznaczne jest z przeprowadzką. Przeprowadzka. Nieliczni chyba lubią się przeprowadzać, gdyż jest to i duża zmiana, i wyzwanie logistyczne, i spora dawka stresu. Do przeprowadzki trzeba się odpowiednio przygotować. Jak to zrobić? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Przede wszystkim potrzebny nam jest… czas. Bez dwóch zdań, do spakowania jest więcej, niż nam się wydaje, bo przez lata nagromadziło się nam rzeczy (warto pamiętać o tych z piwnicy). Dlatego do przeprowadzki należy przystąpić odpowiednio wcześnie. Kolejnym krokiem powinno być zgromadzenie dużej liczby kartonów (chętnie tych grubszych, z trój- lub pięciowarstwowej tektury), do tego taśmę klejącą, stare gazety, folie bąbelkową i worki na śmieci (te przydadzą się do pakowania ubrań, ale i do wyrzucania odpadków i niepotrzebnych już nam rzeczy; tak – to jest właśnie najlepszy moment na selekcję). W czasie przeprowadzki do przewożenia ubrań i pościeli przydatne mogą być także worki próżniowe, z których powietrze odsysa się odkurzaczem. Po odessaniu zajmują naprawdę niewiele miejsca! Co do kolejności – rozsądnie jest zacząć pakowanie od rzeczy najmniej używanych, te niezbędne lepiej zostawić sobie na koniec. Pakujemy zabezpieczając od spodu kartony (szczególnie te, w które spakujemy książki), przedmioty kruche, szczególnie cenne lub delikatne owijamy w stare gazety lub folię bąbelkową. Kartony oczywiście oznaczamy (opisujemy zawartość) i segregujemy pod względem zawartości, będzie je później łatwiej rozpakowywać. Dobrze jest również przygotować sobie jeden pojemnik z rzeczami osobistymi i najważniejszymi, bez których nie da się na co dzień obejść, nie będziemy ich później szukać podczas pierwszej nocy w nowym domu. Jeszcze tylko znieść to wszystko do samochodu, zawieźć do nowego miejsca, ulokować w pomieszczeniach i rozpakować… A może tak wynająć firmę do przeprowadzek mieszkań?

Przeprowadzki mieszkań: wynajęcie firmy

Przeprowadzając się do nowego mieszkania, warto rozważyć wynajęcie specjalistycznej firmy, bo takie rozwiązanie niesie ze sobą sporo korzyści. Przede wszystkim – nie trzeba będzie nosić całego naszego dobytku, zajmie się tym ekipa przeprowadzkowa. Wiele firm zajmuje się także pakowaniem i rozpakowywaniem rzeczy, demontażem oświetlenia, mebli, itp. Wynajęcie firmy do organizacji przeprowadzki to również brak zmartwień, czy mamy odpowiedni samochód do przewożenia naszych rzeczy: po konsultacji z przedstawicielem do przewozu zostanie podstawiony wóz zdolny przewieźć ładunki różnych gabarytów, w tym meble, instrumenty muzyczne czy nietypowe wyposażenie domostw. Wystarczy podać liczbę pomieszczeń, z których przenoszone będą sprzęty, liczbę i wymiary mebli, dobrze jest też podać warunki w ciągach komunikacyjnych (które piętro budynku, czy jest winda, jak szerokie są klatki schodowe itp.) i informacje o meblach czy wyposażeniu o szczególnym dla nas znaczeniu. Ktoś powie – no tak, tylko wynajęcie firmy to jest koszt. Owszem, ale za to firma zadba o wszystko (może nawet dostarczyć materiały do pakowania), zabezpieczy właściwie ładunek na czas transportu, dysponuje odpowiednim sprzętem, spakuje, przewiezie i rozładuje, pozostawiając nam możliwość nadzoru całej operacji. Gwarantujemy, że obejdzie się bez stresu.