• banner
  • banner
  • banner

Transport dzieł sztuki

Posiadamy gruntowne przygotowanie oraz wieloletnie doświadczenie wtransporcie dzieł sztuki. Przewozimy eksponaty wymagające specjalnych warunków, w tym unikatowe kolekcje i dzieła pochodzące z różnych okresów.

Specjalistyczny tabor

Zajmujemy się pakowaniem obrazów wieloformatowych. Wszystkie dzieła sztuki transportujemy w specjalny sposób, przy użyciu taboru wyposażonego w sztywną zabudowę kontenerową i izotermiczną – z odpowiednią przestrzenią ładunkową, uchwytami i pasami do mocowania. Nasze samochody są w pełni klimatyzowane i utrzymują odpowiednią temperaturę oraz wilgotność wnętrz.

Ubezpieczenie

Każdy przewóz jest ubezpieczony na wysoką polisę, zabezpieczającą towary w ruchu międzynarodowym i krajowym. Eksponaty ubezpieczamy do ich pełnej wartości. Jeżeli przewożone dzieła mają bardzo dużą wartość, zapewniamy profesjonalny konwój z bronią ostrą.

Obsługa logistyczna wystaw

Wszystkie dzieła sztuki pakujemy w profesjonalny sposób, przy użyciu specjalnych materiałów ochronnych, m.in. papieru silikonowego, bezkwasowego, folii, styropianu czy flizeliny. Na specjalne życzenie, do przewozu przesyłek udostępniamy również drewniane skrzynie. Nasza obsługa logistyczna obejmuje również dopełnienie wszystkich formalności celnych. Dzięki posiadanym przez nas dźwigom (udźwig do 3 T), w sprawny sposób przemieszczamy nawet najcięższe obiekty.

Profesjonalna obsługa na każdym etapie współpracy

Nasi pracownicy to doświadczeni fachowcy. Przy pakowaniu i rozpakowywaniu dzieł sztuki towarzyszą nam współpracujący z naszą firmą historycy sztuki. O bezpieczeństwo Państwa przesyłek dbają także nasi zaufani kierowcy, z których każdy posiada zaświadczenie o niekaralności i bogate referencje. W razie jakichkolwiek pytań, poradą służy nasz doświadczony zespół spedytorów.